Książkowe pomysł na prezent dla mamy

Nadszedł czas, by podarować Mamie coś wyjątkowego! My mamy nawet książkowy pomysł na prezent dla Mamy, spójrz niżej:

“Fabryka lalek” Elizabeth Macneal

W 1850 roku w Londynie między zielenią w Hyde Parku otwiera się właśnie wielkie i intrygujące wesołe miasteczko. Podczas przechadzki Iris Whittle, bardzo utalentowana artystka, spotyka Silasa, czyli mężczyznę, który chowa w zanadrzu wiele anegdot, ciekawostek, refleksji, ale i odznacza się osobliwym podejściem do istot pięknych. Pewnego dnia Iris zostaje poproszona przez sławnego malarza, żeby zapozowała do jego najnowszego obrazu. Bohaterka zgadza się, ale stawia jeden warunek: w zamian naucz mnie posługiwać się pędzlem z równie wyćwiczoną cierpliwością. Gdy proces nauki oraz uwieczniania Iris na płótnie się rozpoczął, na światło dzienne wyjrzało również zło. Silos przypomina o swoim istnieniu i dziwnej obsesji. Dochodzi do tego, że mężczyzna porywa Iris i zamyka ją w piwnicy. Ma być tylko jego. Romans i thriller w jednym, zwierciadło wiktoriańskiej epoki w Anglii, kunszt i wyrafinowane słownictwo. Nic tylko czytać i poznać dalsze losy bohaterów!

“Miasteczko” Natalia Nowak-Lewandowska

Wszystkie tajemnice należą do nas i to my decydujemy, czy ktoś je pozna, przekaże dalej. W Doruchowie z pozoru nie dzieje się za wiele. Monika Romanowska po kilku latach wraca do rodzinnego miasteczka. Chce odnaleźć spokój, wyciszyć się, złapać równowagę. Zamiast realizacji wcześniej postawionych celów wplątała się w romans. Mniej więcej w tym samym momencie tajemniczo ginie licealista. Policja wkracza do akcji, rozpoczyna śledztwo, przesłuchiwania, zbieranie materiałów dowodowych. Okazuje się, że wielu nie podaje się za tych, kim są. Razem z dochodzeniem zaczynają ujawniać się brudy z przeszłości. Ta powieść łączy w sobie miłość, zbrodnię, naukę i strach. Czy “Miasteczko” odzyska dawny blask?

“Głosy z zaświatów” Remigiusz Mróz

Seweryn Zaorski powraca! Na jego wydział patologii masowo trafiają ciała dzieci. W Żeromicach nigdy nie wydarzyło się jeszcze coś takiego. Nikt nie jest w stanie rozwiązać zagadki i rozszyfrować przyczyny śmierci młodych ofiar. Wszystko zostało upozorowane na samobójstwa. Główny bohater uważa, że tylko glosy z zaświatów mogą pomóc w tej sprawie. Padają pytania: kto i dlaczego zabija? czy ma to jakiś związek z wiadomościami, które otrzymuje Seweryn? W tym kryminale ponownie pojawia się Kaja Burzyńska, pseudonim Burza. Musi pielęgnować życie rodzinne, by się nie rozpadło i spełnić prośby tych, których ma na sumieniu. Sprawiedliwość sama się nie wymierzy… Ktoś musi przejąć dowodzenie.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com